O nas

Grupa Ferratum

Jesteśmy jedną z największych w Europie i na Świecie firm oferujących szybkie pożyczki za pośrednictwem telefonu komórkowego oraz internetu.

W Polsce Ferratum Bank p.l.c. oferuje swoim Klientom pożyczki krótkoterminowe 15, 30 lub 45 dni (ekspreskasa.pl) oraz pożyczki ratalne na stronie ferratum.pl.

Ferratum Bank p.l.c. znajduje się w Polsce w pierwszej trójce instytucji finansowych oferujących pożyczki gotówkowe. Ferratum Bank p.l.c. działalność w Polsce rozpoczął w listopadzie 2013 roku. Wcześniej, od 2007 roku funkcjonował jako Ferratum Poland Sp. z o.o. Naszym głównym produktem do tego czasu była szybka pożyczka pod nazwa Ekspres Kasa dostępna na ekspreskasa.pl. Od 2012 r roku posiada licencję instytucji bankowej. Jesteśmy obecni w 25 krajach. Grupa działa w 25 krajach i obsługuje ponad 2,1 mln klientów na całym świecie.

Nasze marki i produkty cieszą się uznaniem i zaufaniem nie tylko naszych klientów, ale także branży pożyczkowej. W 2011 roku otrzymaliśmy nagrodę „Skrzydła Krajowego Rejestru Długów” za propagowanie etyki i bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym. Należymy również do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych – organizacji wyznaczającej najwyższe standardy postępowania w relacjach z kontrahentami oraz klientami.

Ferratum Bank p.l.c. jako firma pożyczkowa w Polsce ma status banku.

Naszą misją jest posiadanie przejrzystych, prostych i szybko dostępnych produktów finansowych dopasowanych do potrzeb i wymagań naszych Klientów. Stale pracujemy nad podwyższaniem jakości obsługi klienta i procesów udzielania pożyczek, a także nad zadowoleniem naszych partnerów biznesowych. Możliwe jest to wyłącznie dzięki tworzeniu produktów wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystych procedur kredytowych, zapewniając naszym klientom bezpieczeństwo i poufność – dlatego służymy specjalistyczną pomocą od momentu wypełnienia wniosku, aż do momentu jej finalnej spłat

  • Wartości, które stoją u podstaw wszystkich naszych działań to:
    • Profesjonalizm - oznacza dla nas ciągłe uczenie się, jasną strukturę działań oraz odpowiedzialność za nasze czyny. Zrównoważony rozwój jest dla nas wynikiem prędkości z jaką wzrasta nasza wartość. Jesteśmy zobowiązani do dalszego rozwijania naszej marki w przyszłości.
    • Etyka - upatrujemy ją w sposobie w jaki traktujemy innych ludzi, naszych klientów i pracowników, za których bierzemy odpowiedzialność. Wierzymy, że w naszej branży budowanie zaufania to fundament marki, którą reprezentujemy.

Mamy jasną wizję Grupy Ferratum i oferowanych przez nas usług. - mówi Jorma Jokela, CEO i założyciel Ferratum Group - W naszej pracy kierujemy się pasją do innowacji i mamy ambitną strategię rozwoju - naszym celem jest być wiodącą globalną firmą mikropożyczkową w 2014 roku. Wierzymy, że z naszych produktów i usług może korzystać wielu zadowolonych klientów w wielu krajach.

More than money to everyone,

czyli "Więcej niż pieniądze. Dla każdego." jest podstawą naszej działalności. Chcemy zaoferować coś więcej niż tylko pieniądze dla każdego naszego Klienta.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej Grupy Ferratum.